Sperli Ekologisk Gröngödsling - Facelia, 200 g
Enastående pollen och nektarkälla
98 kr
(490 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Marktäckare
- Gror snabbt
- 200 g för 50 m²
-
Ekologisk
Liknande produkter
Beskrivning
| Odlingstid: | april, maj, juni, juli, augusti, september |
|---|---|
| Blomningsperiod: | juni |
| Färg: | rosa toner |
| Artikelnr.: | SP-88270 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4001523882704 |
| Tillverkarnr.: | 88270 |
| Odlingsläge: | Direktsådd |
| Sådjup: | 1 bis 2 cm |
| Växthöjd: | 60-80 cm |
| Plats: | sol till halvskugga, soligt läge, halvskugga |
| Certifieringar: | Ekologisk |
| Egenskaper: | Certifierad ekologisk, Bivänlig |
| Tillgänglig som: | Portionsfrön |
| : | April, Augusti, Juli, Juni, Maj, September |
Juridisk information
| Tillverkare: | Sperli GmbH, Freckenhorster Str. 32, D-48351, Everswinkel, Tyskland, w.guth@sperli.de, www.sperli.de |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sperli Ekologisk Gröngödsling - Facelia
1 kundrecension i alla språk
5,0 av 5 stjärnor
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Populära kategorier:
Upptäck Bloomling:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer Mer än 8.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering