Steinkraft HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit, HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit (650 g)

Mer tillväxt och kraftigare växter

120 kr

(185 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100% naturliga råvaror
  • Lämplig för inom- & utomhusbruk
  • Kan även användas som bevattningslösning

Ofta köpt tillsammans med Steinkraft GRÜNKRAFT Kalcium med Zeolit, 650 g

Steinkraft HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit, HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit (650 g) 120 kr (185 kr / kg)
Steinkraft GRÜNKRAFT Kalcium med Zeolit, 650 g 120 kr (185 kr / kg)
Totalpris: 240 kr
Beskrivning

HANFKRAFT bladgödsel med zeolit är en naturlig mineralbaserad växtbooster som förser dina växter med viktiga näringsämnen direkt via bladen eller bevattningsvattnet. Kombinationen av kalcit och zeolit stödjer fotosyntesen, stärker växten och förbättrar upptaget av näringsämnen.

Användning:

• Som bladgödsel: Spraya 5 g, ca ½ måttsked, i 1 liter vatten vid 2-3-bladsstadiet Använd därefter 20-30 g, ca 2 måttskedar, i 1 liter vatten var 10-14:e dag

• För vattning: Tillsätt ½ måttsked i bevattningsvattnet och fördela jämnt

• Rekommendation: Kan kombineras med mikroorganismer för bättre resultat

• Lämplig för: Groning, tillväxtfas, inomhusodling, utomhusväxter, jord, hydro & kokos

Artikelnr.: XDK-STKRAF-21007
Innehåll: 650 g
EAN: 9120084090313
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Steinkraft HANFKRAFT Bladgödsel med Zeolit