Sperli Gröngödsling - Aktiv Grön, Eko, 450 g
Ekologiskt - Livsnödvändigt - Grön
122 kr
(271 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Binder kväve
- Gror snabbt
- 300 g för 100 m²
-
Ekologisk
Beskrivning
Denna "Vital Green"-blandning erbjuder många fördelar:
- mångsidig och rikt blommande
- utmärkt födokälla för nyttiga insekter
- perfekt för att bibehålla jordens naturliga hälsa
- snabbt växande
- årlig
- djuprotande blandning
- binder kväve
- bra marktäckare
- vacker bihage
| Odlingstid: | april, maj, juni, juli, augusti, september |
|---|---|
| Blomningsperiod: | juni |
| Färg: | mix |
| Artikelnr.: | SP-88450 |
|---|---|
| Innehåll: | 450 g |
| EAN: | 4001523887273 |
| Tillverkarnr.: | 88450 |
| Odlingsläge: | Direktsådd |
| Sådjup: | 2-3 cm |
| Växthöjd: | 60-80 cm |
| Plats: | soligt läge |
| Certifieringar: | Ekologisk |
| Egenskaper: | Certifierad ekologisk, Bivänlig |
| Tillgänglig som: | Portionsfrön |
| : | April, Augusti, Juli, Juni, Maj, September |
Juridisk information
| Tillverkare: | Sperli GmbH, Freckenhorster Str. 32, D-48351, Everswinkel, Tyskland, w.guth@sperli.de, www.sperli.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Frågor & svar om Sperli Gröngödsling - Aktiv Grön, Eko
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Sperli Gröngödsling - Aktiv Grön, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer Mer än 9.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering
Hej!
Den innehåller en blandning av alexandrinerklöver, spärrklöver, lin, doftklöver, facelia och serradella.