Garantia LINUS 2in1-regnvattentank Zinkgrå 220 L
Designikon med integrerad växtyta
Egenskaper och fördelar
- Karaktärsfull & designstark ytstruktur
- Integrerad planteringsinsats med 20 cm djup
- Slank kapacitet på 220 liter
Liknande produkter
Beskrivning
LINUS 2in1 regnvattentank från Garantia drar till sig alla blickar med sin unika ytstruktur och ger din uteplats en exklusiv och modern känsla! I elegant grå färg smälter den perfekt in i modern arkitektur och blir tillsammans med dina planteringar ett levande designelement.
Använd värdefullt regnvatten för dina växter och dra nytta av den smarta dubbelfunktionen. Den integrerade planteringsskålen med ett bekvämt djup på 20 cm ger gott om plats för kreativa arrangemang och kan enkelt tas ur för smidig skötsel. Med en kapacitet på 220 liter har du alltid ett förråd av kalkfritt bevattningsvatten till hands. Två högkvalitativa mässingsgängor gör det dessutom möjligt att stabilt ansluta tillbehör, medan komfortanslutningen förenklar resttömning inför frostperioden.
Observera:
Tappkran ingår inte i leveransen.
Höjdpunkter:
- Exklusiv design: Designad regnvattentank med helt unik ytstruktur.
- Kreativ frihet: Integrerad planteringsskål för personlig utformning av trädgårdsmiljön.
- Lättskött: Bekväm uttagning av den 20 cm djupa skålen inklusive passande filterduk.
- Genomtänkt teknik: Två integrerade gängor för enkel och borrfri montering av tappkranar.
- Premiumkvalitet: Särskilt väder- och UV-beständig produkt.
Mått:
| Volym | 220 liter |
| Ø max. | 58 cm |
| Höjd | 120 cm |
| Vikt | 10 kg |
| Artikelnr.: | OG-326170 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 st. |
| EAN: | 4023122213116 |
| Tillverkarnr.: | 326170 |
| Användning: | Outdoor |
| Material: | Plast |
| Egenskaper: | UV-beständig |
Så här vinterförvarar du dina Garantia regntankar
Downloads
Produktvideo
LINUS 2in1
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Garantia LINUS 2in1-regnvattentank Zinkgrå 220 L
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer Mer än 9.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering