Franchi Sementi Kapslar
Capparis spinosa
30 kr
(inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Flerårig
- Vackra blommor
- För soliga lägen
Beskrivning
Den här fleråriga växten är lämplig för soliga lägen och kommer att pryda din trädgård med sina blommor hela sommaren. De blomknoppar som fortfarande är stängda skördas.
| Odlingstid: | mars, april, maj, juni |
|---|---|
| Plantavstånd: | 50 cm |
| Skörd: | maj, juni, juli, augusti, september |
| Färg: | ljusa till vita toner |
| Artikelnr.: | FS-DBA-20/2 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 st. |
| EAN: | 8012450716501 |
| Tillverkarnr.: | DBA 20/2 |
| Odlingsläge: | Direktsådd |
| Sådjup: | 1 cm |
| Botaniskt namn: | Capparis spinosa |
| Innehåll: | 0,75 g |
| Tillgänglig som: | Portionsfrön |
| : | April, Juni, Mars, Maj |
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Franchi Sementi Kapslar
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 890 kr
-
Gratis
returer Mer än 8.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering